تقویت مهارت ریدینگ

دسته بندی: عمومی

2020/04/24


چگونه ریدینگ و درک مطلب خود را تقویت کنیم

آیا طی هفته گذشته مطلبی به زبان انگلیسی خوانده اید؟ چه مقدار از آن را متوجه شدید؟

"درک مطلب" به این معنی است که شما آنچه را می خوانید بطور کامل متوجه شوید. حتی اگر هفته ای یک کتاب انگلیسی بخوانید، در صورتی که ندانید معنی کلمات موجود در صفحات چیست و متن چه منظوری را می خواهد برساند، به یادگیری شما هیچ کمک نمی کند. بنابراین شما ممکن است تعجب کنید که چگونه می توان مهارت ریدینگ انگلیسی را فراتر از فقط خواندن کتاب های بیشتر بهبود بخشید. این دقیقاً همان چیزی است که ما در این مقاله به آن خواهیم پرداخت. در این مقاله ابتدا به نکاتی در جهت تقویت ریدینگ در آزمون های استاندارد زبان انگلیسی می پردازیم و سپس در یادگیری و تقویت ریدینگ زبان انگلیسی با استراتژی های هوشمند به شما کمک خواهیم کرد. در انتها شما خواهید دید که چگونه و به چه روشی کتاب های انگلیسی را بخوانید که در واقع موجب تقویت مهارت های شما در این زمینه شود.

 

تقویت نمره ریدینگ در آزمون های زبان

واژگان خود را با تجزیه و تحلیل قسمت های یک کلمه گسترش دهید

برای درک واژگان جدید و عبارات دشوار از استراتژی های درک مطلب استفاده کنید. لیست واژگان مفید هستند، اما کافی نیستند. شما همیشه در آزمون های با زبان کلماتی که قبلاً ندیده اید یا معنای آن را به یاد نمی آورید، مواجه خواهید شد،. با استفاده از سرنخ های موجود در متن، روش هایی برای پیدا کردن معنی واژگان پیدا کنید و تلاش کنید تا کل معنی یک جمله، پاراگراف یا متن را درک کنید، حتی اگر کلمات را  به تنهایی درک نکنید.

واژگان آکادمیک زیادی در آزمون های زبان وجود دارد و واژگان موجود در بخش ریدینگ بسیار پیشرفته است. برخی از این واژگان را می توان در راهنما هایی که بطور اختصاصی برای مقدمات تافل و آیلتس و ... طراحی شده اند، پیدا کرد؛ اما یکی دیگر از منابع عالی برای مطالعه کلمات آکادمیک، لیست این کلمات آکادمیک است. مانند PDF واژگان مگوش برای تافل. این مجموعه طولانی شامل کلماتی است که به انگلیسی آکادمیک مرتبط است. این لیست توسط تیمی از متخصصان زبان شناس جمع آوری شده است که برای پیدا کردن تمام کلماتی که معمولاً در متون دانشگاهی و سخنرانی های دانشگاهی زبان انگلیسی مشاهده می کنید، کافی است. لیست کامل را می توانید در اینجا مشاهده کنید. همچنین بسیاری از آموزش های آنلاین عالی برای کمک به یادگیری واژگان آکادمیک، مانند تمرین های پر کردن AWL در EnglishVocabularyExercises.com، یا دروس آکادمیک لیست کلمات درست در وبلاگ TOEFL Magoosh وجود دارد.

 

از زمان به نفع خود استفاده کنید

بسیاری از متقاضیان با نوشتن جواب در دفترچه ابتدا وقت زیادی را تلف می کنند و سپس آنها را به پاسخنامه منتقل می کنند. و متوجه می شوند که در پایان وقت کافی ندارند تا تمام جواب های خود را به پاسخنامه منتقل کنند. چه فایده ای دارد که بتوانید همه جواب ها را بدهید اما وقت کافی برای نوشتن آن ها در جایی که واقعاً مهم است نداشته باشید! بنابراین، آنچه ما به شما توصیه می کنیم انجام دهید این است که پاسخنامه را همانطور که می خوانید پر کنید، نه در پایان. جزوه را جلوی خود قرار دهید تا بتوانید متن ها و سوالات را راحت بخوانید و همچنین پاسخنامه را در جایی نگه دارید تا بتوانید همه جوابها را بنویسید. سوالات دشوار را برای پایان بگذارید. اگر وقت زیادی را برای سؤالاتی که مشکل دارید می گذرانید، زمان ارزشمند خود را تلف خواهید کرد. شما نمی توانید به همه سؤالات ساده تر پاسخ دهید و امتیاز خود را از دست خواهید داد! اگر پاسخ های صحیحی برای برخی از سؤالات نمی دانید، از آنها گذشته و ادامه دهید.

 

تسک ها را با دقت بخوانید

اکثر تسک ها یکسان هستند، بنابراین شما در نگاه اول آنها را بعد از انجام برخی از تست های عملی تشخیص خواهید داد. با این وجود، جزئیاتی وجود دارد که باید به آنها توجه ویژه داشته باشید.

 • تسک های True/false/not given: اگر "درست" را انتخاب کنید، باید کل جمله صحیح باشد. چند سوال پیچیده وجود دارد که در آن همه جزئیات صحیح نیست. برخی ممکن است صحیح باشند در حالی که برخی دیگر نادرست هستند. در این موارد، جواب "اشتباه" خواهد بود.
 • تسک Matching: از گزینه هایی که قبلاً استفاده کرده اید عبور نکنید. این ممکن است به نظر برسد راهی سریع برای انجام کار است اما می تواند منجر به اشتباه شود. در عوض، همه گزینه ها را برای هر سوال تجدید نظر کنید. با این روش می توانید اشتباهات خود را با مشاهده اینکه گزینه های هر کلمه مناسب تر برای یک سوال دیگر هستند، اصلاح کنید.

 

متن را سریع اسکن کنید!

اسکن روشی برای خواندن است که به شما امکان می دهد اطلاعات را سریعتر پیدا کنید. هنگام این کار، دیگر همه چیز را برای کلمه نمی خوانید. شما فقط با حرکت موجی، چشمان خود را به راحتی در متن حرکت می کنید. متوقف نمی شوید که جزئیات را بخوانید و با اطلاعات غیر ضروری وقت خود را تلف نمی کنید. این یک روش عالی برای درک ایده های اصلی یک متن و برای یافتن اطلاعاتی است که می خواهید با جزئیات بیشتری بخوانید. هر پاراگراف یک ایده اصلی دارد و آن ایده در جمله موضوع  (topic sentence) بیان شده است. آنچه شما واقعاً برای درک هر پاراگراف نیاز دارید، اطلاعات موجود در جمله موضوع است. بنابراین ، جمله موضوع را از کجا پیدا می کنید؟ معمولاً ، این اولین جمله یک پاراگراف است، اما در پایان نیز می تواند ظاهر شود. این جمله ایست که ایده اصلی کل پاراگراف را بیان می کند.

 

یاد بگیرید که سبک های مختلف را بشناسید تا بتوانید نحوه ساخت یک مقاله یا متن را درک کنید.

 • یک متن کامل ریدینگ را از ابتدا تا انتها بخوانید.
 • به دنبال ایده های اصلی متن باشید.
 • به دنبال جزئیات باشید.
 • به رابطه بین جزئیات و ایده های اصلی توجه کنید.
 • به دنبال الگوهای رایجی که در مقالات می یابید، باشید.
 • به نحوه اتصال کلمات توجه کنید تا بتوانید الگوی متن را درک کنید.
 • خلاصه ای از متن را بنویسید، مطمئن شوید که این خلاصه الگوی اصلی را شامل می شود.
 • به کلمات / انتقالاتی که برای روابط خاص استفاده می شوند توجه کنید.
 • اگر متن از 2 نقطه نظر بحث می کند، مطمئن باشید که هر دو در خلاصه شما منعکس شده و از کلمات انتقالی مناسب استفاده می شود.
 • به اتصالات بین جملات نگاه کنید. ببین چطور پایان 1 جمله مربوط به آغاز جمله بعدی است.
 • در مورد ارتباط بین ایده های 2 جمله فکر کنید.
 • جملات را با استفاده از کلمات انتقال مناسب ترکیب کنید تا رابطه بین ایده ها را نشان دهید.

 

سرعت خواندن خود را تقویت کنید

فقط یک راه برای انجام این کار وجود دارد: هرچه بیشتر بخوانید، در خواندن بهتر و سریعتر خواهید شد. شما باید بطور مداوم در حال انجام تست های تمرینی باشید تا بر روی خواندن متن و سوالات کار کنید. حتی در اوقات فراغت خود هنگام استراحت به خواندن متن های سرگرم کننده، مانند رمان ها و کتاب های طنز و ... بپردازید، در ادامه نکاتی را برای تقویت درک مطلب و ریدینگ زبان انگلیسی آورده ایم:

 

نحوه بهبود ریدینگ انگلیسی با 8 مرحله آسان

همیشه زمان خاصی را به خواندن اختصاص دهید

خواندن به منظور تفریح ​​در هر کجا قابل انجام است. شما می توانید یک کتاب سرگرم کننده را در اتوبوس، تختخواب یا سرکار یخوانید و از آن لذت ببرید. با این حال، اگر در حال خواندن هستید برای آن که درک خود را بهبود بخشید، باید متمرکز شوید و دقیق مطالعه کنید. این بدان معناست که شما باید برای این مطالعه وقت ویژه بگذارید. وقت گذاشتن برای خواندن مطالب باعث می شود بدون خطر حواس پرتی، تمرکز خوبی داشته باشید. این بار باید ساکت باشید و از حواس پرتی خودداری کنید. شما باید سعی کنید حداقل 30 دقیقه هر روز را صرف خواندن متمرکز کنید. اینگونه است که می توانید مهارت های ریدینگ خود را بطور جدی و موفقیت آمیز بهبود ببخشید. هرچه بیشتر بخوانید، بیشتر تقویت خواهید شد.

این کار ها را امتحان کنید:

روند خواندن خود را به یک روتین ثابت و مشخص تبدیل کنید، یعنی کاری که هر بار برای تمرکز روی ریدینگ "تکرار" می کنید.

این مراحل را به عنوان بخشی از روند خواندن روزانه خود، دنبال کنید:

 • یک مکان آرام، راحت و روشن پیدا کنید
 • قبل از نشستن هر چیزی را که ممکن است لازم داشته باشید تهیه کنید. به عنوان مثال، ممکن است بخواهید یک مداد، دفترچه، یک دیکشنری و چیزی برای نوشیدن داشته باشید.
 • تصمیم بگیرید که چه مدت می خواهید بخوانید. (30 دقیقه حداقل زمان خوبی است.)
 • تمام وسایل الکترونیکی خود را در حالت بیصدا قرار دهید (یا آنها را خاموش کنید) و کنار بگذارید. خاموش کردن صدای وسایل الکترونیکی ممکن است به نظر مهم نرسد، اما کاری است که شما واقعاً باید انجام دهید!

اگر روتین مشخص و خاصی برای آماده سازی برای خواندن داشته باشید، مغز شما می داند چه زمانی می خواهید بخوانید و قبل از شروع حتی بیشتر متمرکز خواهید شد.

 

کتاب های مناسب بخوانید

اگر داستان های علمی را دوست ندارید، ممکن است دوست نداشته باشید کتابی درباره مردی که در مریخ گیر کرده است را بخوانید.

 وقتی برای ریدینگ، کتاب (و متون دیگر) انتخاب می کنید، دو مورد را به خاطر داشته باشید:

 • به چه موضوعی علاقه دارید
 • سطح خواندن شما در چه حدی است

 هر زمان که می توانید، باید مواردی را که از آن لذت می برید بخوانید. همچنین باید کتاب هایی را انتخاب کنید که در سطح انگلیسی بالاتر از سطح کتاب هایی باشد که با آنها راحت هستید. بهتر است که برای یادگیری و تقویت، کتاب های چالش برانگیز را انتخاب کنید نه کتاب هایی که برای شما بسیار راحت و آسان و قابل فهم باشند؛ در حدی چالش برانگیز باشند که برای ادامه خواندن از آنها نا امید نشوید.

این کار ها را امتحان کنید:

مطمئن نیستید از کجا شروع کنید؟ سایت های زیادی در اینترنت وجود دارد که می توانید توصیه هایی برای کتاب ها برای یادگیری ریدینگ انگلیسی پیدا کنید:

سایت Listopia on Goodreads پر از لیست مطالبی است که توسط افراد دیگر ایجاد شده است.

Your Next Read به شما امکان می دهد کتاب هایی را جستجو کنید که مشابه کتاب هایی است که قبلاً خوانده اید و دوست دارید.

Jellybooks به شما کمک می کند تا کتاب های جدید را کشف کنید و 10٪ نمونه آن را بخوانید، به این معنی که می توانید کتاب را امتحان کنید و ببینید که آیا برای شما مناسب است یا خیر.

سایت Whichbook یک وب سایت بسیار متفاوت است - انواع چیزهایی را که در جستجوی کتاب هستید انتخاب می کنید (خوشحال / غمگین ، زیبا /زشت ) و وب سایت بر اساس آن پیشنهاداتی را به شما ارائه می دهد.

هر یک از این موارد می تواند به شما در یافتن کتاب مناسب برای بهبود درک مطلب و ریدینگ کمک کند.

 

هنگام خواندن و بعد از خواندن از خودتان سؤال کنید

یادگیری چگونگی خواندن کتاب های انگلیسی موضوعی فراتر از خواندن فقط یک سری کلمه است! چند کار وجود دارد که می توانید قبل، حین و بعد از خواندن انجام دهید تا به شما در درک بهتر متن کمک کند. قبل از خواندن، متن را مرور کنید. این بدان معناست که شما باید به سرعت متن را بخوانید بدون اینکه در واقع هر کلمه را بفهمید. مدتی بعد از خواندن بیش از حد، دوباره مرور کنید و آنچه را که به یاد دارید خلاصه کنید. سعی کنید به سرعت چند جمله را بیان کنید یا بنویسید که متن را توصیف می کند. فکر کردن در مورد آنچه می خوانید به شما نشان می دهد که چه مقدار از آن را واقعاً درک کرده اید.

این کار ها را امتحان کنید:

 قبل از خواندن، در اینجا چند سؤال وجود دارد که برای کمک به شما در آمادگی خواندن می توانید در هنگام مرور از خود بپرسید:

 • آیا کلماتی به صورت بلد یا ایتالیک وجود دارد؟
 • آیا عنوان یا زیر عنوان وجود دارد؟
 • برخی از اسامی ذکر شده چیست؟
 • آیا تعداد زیادی دیالوگ وجود دارد؟
 • پاراگرافها کوتاه هستند یا طولانی؟

بعد از خواندن، سوالات زیر می تواند برای کمک به شما در فکر کردن در مورد آنچه خوانده اید و نفهمیده اید استفاده شود:

 • متن درباره چه بود؟
 • مهمترین اتفاقاتی که در متن افتاده چیست؟
 • آیا چیزی شما را گیج کرده است؟
 • آیا چیزی شما را غافلگیر کرد؟
 • آیا جزئیاتی وجود دارد که نفهمیده اید؟

بسته به نوع متنی که می خوانید ممکن است سؤال های بیشتری داشته باشید، اما اینها موارد اولیه خوبی برای شروع هستند.

 

ابتدا روان خواندن را تقویت کنید

خواندن بسیار سرگرم کننده است. تصور کنید که یک مقاله کامل یا حتی کتاب را بخوانید و پس از هر کلمه ای متوقف شوید. درک کل متن دشوار خواهد بود ، نه؟ وقتی در حال خواندن متنی هستید و بجای اینکه کل جملات را بخوانید، کلمه به کلمه می خوانید، درک آن بسیار دشوار است. به همین دلیل، برای بهبود درکتان از متن، مهم است که ابتدا تسلط و روان خواندن خود را تقویت کنید. روان خواندن یعنی چقدر راحت می توانید متن بخوانید. وقتی متن را در ذهن خود می خوانید، باید ریتم خاصی برای کلمات داشته باشید. کلمات باید به طور طبیعی کنار هم جمع شوند، مثل وقتی که کسی در حال صحبت است. اینگونه است که می توانید کتاب های انگلیسی را مانند زبان مادریتان بخوانید. بهبود تسلط و روان خواندن می تواند به سادگی انتخاب متون کمی آسان تر برای خواندن باشد، یا ممکن است مدتی طول بکشد و نیاز به تمرین داشته باشد. اگر این موارد را بهبود بخشید، خواندن و حتی صحبت کردن شما خیلی بهتر خواهد شد. همچنین خواندن به زبان انگلیسی را سرگرم کننده تر و طبیعی تر حس خواهید کرد.

این کار ها را امتحان کنید:

بسیاری از کلماتی که هنگام خواندن پیدا می کنید در واقع "کلمات بینایی" هستند. اینها کلماتی هستند که شما باید از راه بینش بدانید و نباید در مورد نحوه خواندن آنها فکر کنید. شما می توانید این نوع کلمات را خیلی سریع تمرین کنید. فقط یک لیست خوب از کلمات بینایی ، مانند این را پیدا کنید، و هر روز حدود یک دقیقه یا دو دقیقه وقت بگذارید تا کلمات را به بیشترین سرعت ممکن بخوانید. اگر هیچ یک از کلمات را نمی دانید ، ایده خوبی است که آنها را از قبل جستجو کنید ، اما به یاد داشته باشید که این تمرین سریع خواندن است، نه درک بیشتر. هنگامی که شما می توانید با سرعت راحت بخوانید، می توانید بر درک بهتر متن نیز متمرکز شوید. ممکن است عجیب به نظر برسد، اما روش عالی دیگر برای تمرین روان خواندن، فیلم ها هستند. به طور خاص، به دنبال فیلم های انگلیسی با زیرنویس باشید. به این ترتیب، شما می شنوید که چگونه یک گوینده بومی به طور طبیعی کلمات را بیان می کند.

 

پس از آنکه یاد گرفتید سرعت خود را افزایش دهید، آهسته شوید!

پس از یادگیری خواندن زبان انگلیسی بصورت روان تر، می توانید نگران سرعت خود نباشید و شروع به فکر کردن در مورد متن و معنی آن کنید. درست است، الان که می توانید سریع بخوانید، وقت آن است که آهسته بخوانید! به جای اینکه به خواندن متن سرعت ببخشید، واقعاً درگیر مفهوم متن موردنظرتان شوید و آن را بفهمید.

 این کار ها را امتحان کنید:

یک راه عالی برای کند کردن سرعت خود، خواندن با صدای بلند است. با این کار نه تنها شما ریدینگ و درک مطلب را تمرین خواهید کرد بلکه تلفظ، گوش دادن و صحبت کردن را نیز تجربه خواهید کرد. روی طرز بیان کردن هر کلمه ای دقت کنید و آن را به خوبی تلفظ کنید. اگر نمی توانید (یا نمی خواهید) با صدای بلند بخوانید، می توانید هر چند پاراگراف را که خواندید سپس متوقف شوید تا مطمئن شوید که متوجه شده اید. روش دیگر برای تقویت در این زمینه، یادداشت کردن و نوشتن برخی سؤالات در هنگام خواندن است.

 

زیاد سوال بپرسید

هرچه بیشتر آنچه را که می خوانید زیر سوال می برید، عمیق تر به معنای آن پی می برید. پرسیدن سؤال نیز روش خوبی است تا اطمینان حاصل کنید که آنچه را می خوانید درک می کنید. پرسیدن سؤالاتی از قبیل "الان چه اتفاقی میفته؟" یا "کی اینجا صحبت میکنه؟" می تواند به شما در تمرکز هر چه بیشتر کمک کند. پرسیدن سؤالاتی از قبیل "چرا اون این کارو کرد؟" یا "اون چه فکری میکنه؟" می تواند به شما کمک کند در داستان عمیق تر فکر کنید.

این کار ها را امتحان کنید:

چند کاغذ یادداشت چسب دار و یک مداد نزدیک خود نگه دارید. هر سوالی را که حین خواندن متن به ذهنتان می رسد روی کاغذ یادداشت، بنویسید و آنها را در کتاب بچسبانید. وقتی خواندن کل متن را تمام کردید، به عقب برگردید و ببینید اکنون به چند سوال می توانید پاسخ دهید. اگر سوالی وجود دارد که هنوز جواب آن را نمی دانید ، آن بخش از متن را دوباره بخوانید و سعی کنید جواب را پیدا کنید. این کار به مرور زمان به بهبود شما در ریدینگ بسیار کمک خواهد کرد.

 

دوباره بخوانید

بعضی اوقات خواندن متن فقط یک بار برای درک آن کافی نیست. این موضوع درست است اگر خواندن چیزی برای شما دشوار است، یا حتی اگر نباشد - خواندن چیزی بیش از یک بار می تواند به شما در درک بهتر آن کمک کند. خواندن مجدد زمانی عالی است که وقتی کلمات را می خوانید اما نمی توانید آنها را درک کنید. همچنین برای پیدا کردن نکاتی که ممکن است در دور اول خواندن از دست داده باشید، بسیار عالی است. اگر کلمات جدیدی در متن وجود دارد، هر بار که متن را بخوانید، آنها را دوباره می بینید و به شما در یادآوری آنها کمک می کند. خلاصه اینکه، دوباره خواندن کتاب ها و متن ها عالی است!

این کار ها را امتحان کنید:

چیزی کوتاه را برای خواندن انتخاب کنید، بیشتر از چند پاراگراف نباشد. می تواند یک داستان یا یک مقاله خبری باشد، هر چیزی که شما می خواهید؛ تا زمانی که خواندن شما فقط 5 دقیقه طول بکشد. مقاله را با سرعت خود بخوانید، سپس هر آنچه را که می توانید از مقاله به یاد بیاورید، بنویسید. هر جزئیات کوچکی را بنویسید، حتی اگر به یاد داشتید بخش هایی از جملات را یادداشت کنید. حالا دوباره این کار را انجام دهید. مقاله را دوباره بخوانید. همه چیزهایی را که می توانید دوباره به خاطر بسپارید، بنویسید. آیا می بینید که بار دیگر چقدر بیشتر از بار اول مطالب را بیاد دارید؟ هر وقت چیزی می خوانید، بیشتر آن را می فهمید. وقتی می خواهید بیشترین استفاده را از خواندن خود داشته باشید، سعی کنید سه بار یا بیشتر بخوانید. اولین بار، روی درک مطلب و کلمات تمرکز کنید، بار دوم، روی معنا تمرکز کنید. بار سوم ، شما می توانید سوالات عمیق تری مانند "نویسنده سعی دارد چه بگوید؟" یا "چگونه این خبر بر سایر نقاط جهان تأثیر می گذارد؟" را پاسخ دهید.

 

انواع مختلف متن ها را بخوانید

امروز ما فقط کتاب و روزنامه نمی خوانیم. وبلاگ، ایمیل، توییت و متن های متعددی را می خوانیم. هرچه بیشتر به زبان انگلیسی بخوانید، بهتر می توانید زبان انگلیسی خود را تقویت کنید. فقط اخبار و کتاب نخوانید. سعی کنید تنوع بدهید. مجله ای را که از آن لذت می برید پیدا کنید، افراد جالب یا وب سایت های جالب در فیس بوک و اینستاگرام را فالو کنید یا از وبلاگ مورد علاقه خود بازدید کنید. Magazine Line مکان مناسبی برای یافتن مجلات دیجیتال یا چاپی تقریباً در مورد هر موضوعی است.

این کار ها را امتحان کنید:

اگر در یافتن چیزهای جدید برای خواندن مشکل دارید، هرکدام از این وب سایت های جدید و جالب زیر را امتحان کنید که مقالات جدید را در کنار هم قرار می دهند تا بتوانید آنها را جستجو کنید:

Mix به شما کمک می کند تا وب سایت های جدید را بر اساس علایق خود پیدا کنید.

Digg داستان های جالبی را از سراسر اینترنت در صفحه خودش جمع می کند.

Reddit به نظر می رسد این سایت کمی بهتر از بقیه است، Reddit مجموعه وب سایت ها و تصاویر است که کاربران آن برای لذت بردن دیگران ارائه می دهند.

 

بهترین کتاب ها برای بهبود ریدینگ زبان انگلیسی (رمان ها و داستان های واقعی)

رمان های مشهور به زبان انگلیسی

خواندن رمان های مشهور به زبان انگلیسی می تواند واژگان انگلیسی شما را بهتر هر چیز دیگری بهبود بخشد. رمان ها حاوی کلمات زیادی هستند که مکان، اشیاء و شخصیت ها را توصیف می کنند. رمان ها همچنین می توانند اسپیکینگ انگلیسی شما را بطور غیر مستقیم بهبود ببخشند. هنگام خواندن رمان، شما می توانید دیالوگ های بین شخصیت ها را بلند بخوانید و تمرین کنید. این دیالوگ ها پر از زبان عامیانه و اصطلاحاتی است که در مکالمات زبان انگلیسی استفاده می شود. بهترین رمان های انگلیسی برای خواندن پرفروش ترین آنها هستند زیرا ثابت شده است که سرگرم کننده ترین نیز هستند. در ادامه برخی از این رمان ها، آورده شده است:

سری کتاب های هری پاتر

من با خواندن این رمان های فوق العاده بزرگ شدم. هر کدام از آنها را بارها خوانده ام. همینطور همه چیز را در مورد این سریال دوست دارم: دنیای جادویی، هاگوارتز، شخصیت ها، رازها و .... در این مجموعه هفت کتاب وجود دارد. همین کافی است تا شما را برای مدت طولانی مشغول نگه دارد.

فرشتگان و شیاطین و کد داوینچی

دو رمان اول سری رابرت لانگدون. سه رمان دیگر در این سری وجود دارد اما من آنها را دوست ندارم. (احساس می کنم نویسنده همچنان از همان ساختار نقشه استفاده می کند.) اما این دو رمان تمام شب منو بیدار نگه داشتند!

Ender’s Game

یک رمان علمی تخیلی است. در مورد پسری نابغه که در یک مدرسه مبارزه قبول می شود و در آنجا مجبور است آموزش های شدید نظامی را پشت سر بگذارد تا فرمانده جنگ علیه بیگانگان شود. اگر دوست دارید رمانی را بخوانید که شخصیت باهوش داشته باشد، این کتاب را دوست خواهید داشت.

بهترین کتاب داستان های واقعی به زبان انگلیسی

خواندن کتاب هایی که بر اساس زندگی واقعی نوشته شده اند، بسیار عالی هستند زیرا می توانند نحوه فکر کردن را هم آموزش و هم تغییر دهند. وقتی صحبت از این جور کتاب ها می شود، باید کتاب ها را بر اساس علایق خود بخوانید. اگر علاقمند به سالم زندگی کردن دارید، کتاب های سلامتی و تناسب اندام را بخوانید. اگر می خواهید پول خود را سرمایه گذاری کنید، کتاب های سرمایه گذاری را بخوانید. خودتان را با خواندن چیزی که به آن اهمیتی نمی دهید شکنجه نکنید، در این صورت ممکن است آن را تمام نکنید. نمی دانید چه کتابهایی را باید بخوانید؟ من می توانم چند کتاب عالی را پیشنهاد کنم که شما باید بخوانید. این کتاب ها همچنین شانس موفقیت در بهبود زبان انگلیسی شما را افزایش می دهد.

The Little Book of Talent & The Talent Code

اگر می خواهید زبان انگلیسی خود را بهبود ببخشید، ابتدا باید "چگونگی " انجام آن را را یاد بگیرید. این دو کتاب به من آموخت که چگونه انگلیسی (یا هر مهارت دیگری) را بطور مؤثر یاد بگیرم. آنها به من یاد دادند که چگونه سریع انگلیسی صحبت کنم. این دو کتاب از نظر محتوا مشابه هستند. (توسط یک نویسنده نوشته شده اند.) تفاوت در شکل خواندن است.The Little Book of Talent  کوتاه تر و آسانتر برای خواندن است و برای مبتدیان مناسب تر است. در مقابل The Talent Code  اطلاعات علمی و عمیق تری دارد، بنابراین چالش برانگیز تر است.

Mini Habits: Smaller Habits, Bigger Results

برای بهبود زبان انگلیسی ، باید برخی از عادات یادگیری را در خود ایجاد کنید: گوش دادن، خواندن، تمرین و غیره. آنچه من در مورد این کتاب دوست دارم این است که، در حالی که بسیاری از این نوع کتاب ها به ایده ها و استراتژی های متعددی می پردازند، این کتاب بر روی یک ایده واحد متمرکز است: نحوه رشد عادات با استفاده از استراتژی Mini Habits

The Slight Edge: Turning Simple Disciplines into Massive Success

این کتاب به شما در تصمیم گیری بهتر کمک می کند. هر روز، شما باید تصمیمات بسیاری اتخاذ کنید: خواه یک کتاب بخوانید یا در فضای مجازی بگردید، خواه برای یادگیری چیزی مفید تلاش کنید یا به تماشای تلویزیون بپردازید. همانطور که در این کتاب خواهید آموخت، اگر در مدت طولانی، مانند روزهای گذشته انتخاب های بدی انجام دهید، در دراز مدت از این تصمیمات پشیمان خواهید شد.

مطالب رایگان برای خواندن به زبان انگلیسی

اگر پول کافی برای خرید کتاب ندارید، اجازه ندهید که این امر از پیشرفت مهارت ریدینگ انگلیسی شما جلوگیری کند. به جای خواندن کتاب، می توانید وبلاگ های انگلیسی را در مورد موضوعات مورد علاقه خود بخوانید. برخی از وبلاگ های جالب را پیدا کنید. در خبرنامه های آنها عضو شوید. به این ترتیب، به طور خودکار مقالات تازه منتشر شده به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

هر چه می خواهید بخوانید، فقط به یاد داشته باشید که هرچه بیشتر تمرین کنید، در ریدینگ بهتر می شوید و راز موفقیت تمام مهارت های زبان تمرین است.

 


منبع : https://www.fluentu.com/